ⓘ Коломийський повіт, Королівство Галичини та Володимирії. Коломийський повіт - історична адміністративна одиниця на українських землях, що входила до складу Авст ..

                                     

ⓘ Коломийський повіт (Королівство Галичини та Володимирії)

Коломийський повіт - історична адміністративна одиниця на українських землях, що входила до складу Австро-Угорщини, Західно-Української Народної республіки, Польщі, УРСР і Третього Райху. Адміністративним центром було місто Коломия.

                                     

1.1. Історія Австро-Угорщина

Утворений у провінції Королівство Галичини та Володимирії Австрійської імперії 29 вересня 1855 р. у складі 24 громад гмін. У 1867 р. в ході адміністративної реформи до Коломийського повіту приєднано Гвіздецький повіт з 24 громад і Печеніжинський повіт з 26 громад та передано громади Джурків, Добровідка, Жуків, Жукотин, Камянка Велика, Лісний Хлібичин і Михалків з ліквідованого Обертинського повіту. Таким чином Коломийський повіт охоплював територію нинішніх Коломийського та частково Городенківського, Снятинського та Тлумацького районів. Адміністративним центром було місто Коломия.

У 1875 р. зведено будинок повітової ради.

Станом на 1879 рік, повіт налічував 84 населені пункти, розподілені по 75 кадастрових кварталах.

У 1880 р. до складу повіту входило 1 місто, 5 містечок, 69 сільських громад і 48 управлінь фільварків.

На території повіту діяли три повітові суди - в Коломиї, Печеніжині та Гвіздці до утворення Печеніжинського повіту в 1898 р.

Подальша історія повіту в наступних державних утвореннях див. Коломийський повіт.