ⓘ Склад Сільний. Розміщене у гміні Стубно, Перемишльський повіт, Підкарпатське воєводство, в південно-східній частині Польщі, недалеко від кордону з Україною. Сел ..

                                     

ⓘ Склад Сільний

Розміщене у гміні Стубно, Перемишльський повіт, Підкарпатське воєводство, в південно-східній частині Польщі, недалеко від кордону з Україною. Село було розташоване на правому березі Сяну приблизно за 1 км на північ від Барича, за 5 км на захід від Стібно, 16 км на північний схід від Перемишля, і 66 км на схід від Ряшів.

                                     

1. Історія

Входило до складу Перемишльської землі Руського воєводства до 1772 р.

У 1880 р. село належало до Перемишльського повіту Королівства Галичини та Володимирії Австро-Угорської імперії, в селі були 51 будинок і 263 жителі 254 греко-католики і 9 юдеїв; усі - українці. Твердження авторів словника про належність жителів села до латинського обряду суперечить як греко-католицьким шематизмам, так і римо-католицьким - усі жителі за винятком кількох євреїв були греко-католиками, які належали до парафії Перемиського деканату після Першої світової війни - до Медицького деканату Перемишльської єпархії.

У 1939 році в селі проживало 350 мешканців, з них 335 українців-грекокатоликів і 15 євреїв. Село входило до ґміни Стубно Перемишльського повіту Львівського воєводства.

Наприкінці вересня 1939 р. село зайняла Червона армія. 27.11.1939 постановою Президії Верховної Ради УРСР село у складі повіту включене до новоутвореної Дрогобицької області. В червні 1941, з початком Радянсько-німецької війни, село було окуповане німцями. В липні 1944 року радянські війська оволоділи селом, а в березні 1945 року село зі складу Дрогобицької області передано Польщі. Українців добровільно-примусово виселяли в СРСР.