ⓘ Футори, Польща. Село розташоване на відстані 5 кілометри на північний схід від центру гміни міста Олешичі, 6 кілометрів на північний захід від центру повіту міс ..

                                     

ⓘ Футори (Польща)

Село розташоване на відстані 5 кілометри на північний схід від центру гміни міста Олешичі, 6 кілометрів на північний захід від центру повіту міста Любачова і 79 кілометрів на схід від центру воєводства - міста Ряшіва.

                                     

1. Історія

У 1880 році село Футори належало до Цішанівського повіту Королівства Галичини та Володимирії Австро-Угорської імперії, в селі мешкало 702 особи, з них більшість греко-католиків та 101 римо-католик. Місцеві греко-католики належали до парафії Олешичі Олешицького деканату Перемишльської єпархії.

Станом на 1 січня 1939 року в селі було 880 мешканців, з них 740 українців-грекокатоликів, 130 українців-римокатоликів, 10 поляків. Місцеві греко-католики належали до парафії Борхів Любачівського деканату Перемишльської єпархії. Село входило до ґміни Дзікув Стари Любачівського повіту Львівського воєводства Польської республіки. Після анексії СРСР Західної України в 1939 році село включене до Любачівського району Львівської області. Однак вже у 1941 році територію зайняли війська вермахту. 22 липня 1944 року радянські війська оволоділи територією. В жовтні 1944 року Польщі віддані західні райони Львівської області, серед них і Любачівський. Корінне українське населення внаслідок виселення українців у 1945 році в СРСР та депортації в 1947 році в рамках акції Вісла на понімецькі території Польщі вбите або вивезене зі своєї історичної батьківщини. Мешканці села в рядах ОУН і УПА чинили опір етноциду.

У 1975-1998 роках село належало до Перемишльського воєводства.