ⓘ Цибулівка, Люблінське воєводство. Цибулівка - колишнє село, тепер присілок українського Закерзоння, що перебуває тепер у Польщі, розташоване в Люблінському воєв ..

                                     

ⓘ Цибулівка (Люблінське воєводство)

Цибулівка - колишнє село, тепер присілок українського Закерзоння, що перебуває тепер у Польщі, розташоване в Люблінському воєводстві Томашівського повіту, ґміни Томашів.

Одразу по Другій світовій війні польський уряд заповзявся позбутися українського населення краю, внаслідок етнічних чисток Надсяння та операції Вісла майже всі українці були вбиті поляками або ж депортовані за межі села, вже з роками незначна частина селян повернулася, а інші залишилися розсіяними по світу.

                                     

1. Історія

Первісним населенням Цибулівці були русини-українці, які компактно проживали на своїх історичних землях. Після анексії Галичини Польщею була почата колоніальна політика латинізації і полонізації українських земель. Проте навіть у ХХ столітті в селі ще проживали греко-католики, які належали до місцевої парафії.

Після Другої світової війни село опинилось на теренах Польської Народної Республіки. Остаточним актом винищення української людності на теренах Холмщини та Засяння стали каральні експедиції польських загонів по рештках українських поселень з метою остаточного придушення українства. Так, з кінця 1946 року, загони Польської народної армії здійснювали акції пацифікації та руйнування українських поселень Холмщини, зокрема й у селі Цибулівка.