ⓘ Щербанівка, Сяноцький повіт. Знаходиться біля кордону із Словаччиною, неподалік сіл Воля Мигова та Зубряче. Через Щербанівку пролягає воєводська дорога № 897 і ..

                                     

ⓘ Щербанівка (Сяноцький повіт)

Знаходиться біля кордону із Словаччиною, неподалік сіл Воля Мигова та Зубряче.

Через Щербанівку пролягає воєводська дорога № 897 і Бескидська вузькоколійка Новий Лупків - Тісна відкрита в 1898 р.

                                     

1. Історія

До 1772 р. входило до складу Руського воєводства, землі Сяноцької.

У результаті першого поділу Речі Посполитої у 1772 році село увійшло до складу Ліського повіту Самбірського краю, а в подальшому Сяноцького краю у складі Австро-Угорщини.

В 1857 р. збудовано деревяну церкву великомученика Димитрія. В середині XIX ст. більшістю земель володів Ян Райзенбах. У 1890 році село нараховувало 21 господарство і 125 мешканців 122 українці-грекокатолики і 3 євреї.

В 1939 р. в селі було переважно лемківське населення: зі 160 жителів села - 155 українців і 5 євреїв.

До виселення лемків у 1945 році в СРСР та депортації в 1947 році в рамках акції Вісла у селі була дочірня греко-католицька церква 139 парафіян парафії Манів Лупківського деканату Перемиської єпархії.

                                     

2. Церква св. Димитрія

До 1950 року в селі існувала церква святого Димитрія. Історія появи парафії та храму залишається не відомою. Вона могла виникнути у XVII, або XVIII столітті. Храм, що був зруйнований у середині ХХ століття, споруджено у 1857 році, а посвячено у 1858 р. У плані це була видовжена будівля, що складалась із прямокутної нави та прямокутного вівтаря. Нава освітлювалась чотирма прямокутними вікнами по два з кожного боку, вівтар двома - по одному з кожного боку. Обидві частини будівлі були перекриті двосхилим дахом однакової висоти. Над входом розташовувалась невелика дзвіниця, що наближала будівлю до лемківського типу храму. Споруда знищена у 1950 році. Поряд, між входом і західною частиною огорожі знаходилась мурована дзвіниця, теж зруйнована.