ⓘ Барабаш, село. Барабаш - село в Хасанському районі Приморський край, Росія. Адміністративний центр Барабашського сільського поселення, до якого входять села Зан ..

                                     

ⓘ Барабаш (село)

Барабаш - село в Хасанському районі Приморський край, Росія. Адміністративний центр Барабашського сільського поселення, до якого входять села Занадворовка, Овчинниково, Кравцовка, Филипповка, залізнична станція Провалово та залізничний розїзд Барсовий.

                                     

1. Географія

Барабаш розташований на річці Барабашівка, за 15 км від її гирла. До 1972 року назва річки була "Мангугай", що в перекладі з китайської означає "монгольське село".

Поблизу села знаходиться територія національного парку "Земля леопарда", режимний статус якого викликає невдоволення місцевого населення.

                                     

2. Історія

Село Барабаш утворилося в 1884 році, коли на порожньому місці по лівому березі річки Великий Мангугай був поставлений VIII Східно-Сибірський стрілецький батальйон. Село названо в честь Барабаша Якова Федоровича 1838 - 1910, генерала від інфантерії, сенатора, який більшу частину своєї багаторічної служби провів на далекосхідній околиці Росії.

                                     

3. Клімат

Село знаходиться в помірному кліматичному поясі. Зима досить сувора, погода стоїть сонячна малосніжна зрідка переривається потужними циклонами з боку Китаю, приносять рясні снігопади. Найтепліші місяці - липень, серпень. Середня температура повітря в цей час коливається від +20 °C до +25 °C. В цей час нерідкі тайфуни і циклони. Середня мінімальна температура повітря найхолоднішого місяця становить -13.5 °C.

Режим опадів в районі характерний для мусонного клімату. У теплу пору року квітень-жовтень випадає близько 80 % опадів і лише 20 % припадає на холодний період листопад-березень. В середньому на території за рік випадає близько 826 мм. Найбільша кількість опадів випадає в серпні - до 174 мм, найменше їх кількість в січні і лютому 13-14 мм. Максимальна кількість опадів 193 мм, що випали за добу було зареєстровано в серпні 1986 року.

У холодний період року переважає вітер північно-західного напрямку з повторюваністю 54 % і середньою швидкістю 2.2 м/с. У теплий період року панують південно-східні і північно-західні вітри з повторюваністю 50 % і середньою швидкістю 1.5-1.8 м/с.                                     

4. Інфраструктура

На території села розташована метеостанція, діють дві середні школи, дитячий садок "Буратіно", дільнична лікарня, аптека, будинок офіцерів, сільський будинок культури.

                                     

5. Транспорт

Через село проходить автомобільна траса А 189 Роздольне - Хасан. Відстань до райцентру, селища Словянка, по дорозі становить 48 км, до Владивостоку - 128 км. Найближча залізнична станція Приморська розташована в 14 км на схід, у селищі Приморський. Існує два автошляхи місцевого значення. Барабаш - Овчинникова та Барабаш - Приморський.

                                     

6. Відомі люди

  • Віктор Суворов Володимир Богданович Різун нар. 1947, Барабаш - радянський розвідник-утікач, капітан Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних сил Радянського Союзу; історик, дослідник та письменник в жанрі історико-документального та художньо-історичного роману.